Blog

Hotelová izba inšpitáciou

Martina Saksa - 28.12.2016

Viem, hotel je hotel. Má len svoju hotelovú niekoľko-dňovú útulnosť. Izby sú zvyčajne najmä funkčné, aj keď sa tvária ako veľký dizajn, ktorý má svojim “pacientom” poskytnúť úžasný komfort. Kvôli nemu, a možno aj službám v hoteli, sa možno aj po čase spomínaní “pacienti” vrátia na miesto činu. Vo všeobecnosti, aj keď sa nám pošťastí ubytova nie v dizajnovo vychýrenom hotelíku, neraz v nás ostane pocit “hotelového chladu”. Jeden taký zážitok sa však nečakane mení na inšpiráciu ako si “zatepliť” vlastný domov.

Predaj starý, v novom si polepšíš

Martina Saksa - 28.12.2016

Kto len trochu môže, ten kupuje byt v novostavbe. Len človek nezorientovaný kúpi byt za energetickým zenitom. Prečo radšej v novom Predaj starý, v novom si polepšíš Ako si zvýšiť kvalitu života bývaním v novom Vlastníte starý byt, máte vysoké náklady na bývanie a ani netušíte, že v novostavbe za tú istú a niekedy aj väčšiu obytnú plochu sa vám náklady na bývanie znížia na polovicu. Prečo by aj nie, keď súčasné novopostavené obytné domy rešpektujú stavebné postupy, ktoré nebývalo znižujú energetickú spotrebu.

Zima vonku, doma mäkko a teplo

Martina Saksa - 28.12.2016

Teplom žije zimný interiér. Tým teplom nie je len to priame z vykurovanie, piecky, či krbu, je ním teplo, ktoré pocitovo sála z materiálov a štýlu akým si zariadime svoj domov.

Martina Saksa - 28.12.2016

Kuchyňa – čím skôr, tým lepšie

Martina Saksa - 26.10.2016

Kto má svoju predstavu o tvare kuchynskej linky, kto si chce prispôsobiť výšku pracovnej dosky svojim potrebám, kto si potrpí na väčšie množstvo elektrospotrebičov a fajnovejšie osvetlenie, komu príde vhod vyššia vybavenosť kuchyne, ten by sa mal zastarať do zrodu vlastnej kuchyne už počas hrubej stavby.

Doprajte im vlastný svet

Martina Saksa - 19.10.2016

Najprv je to o tom, že kam s postieľkou, potom kam s dieťaťom. Najmä keď dieťa podrastie, porozpráva už všeličo, pokreslí kdečo a kdekade, pobehá po celom byte či dome, všade je ono a jeho hračky. Život v domácnosti sa aspoň trochu upokojí a sprehľadní, ak má dieťa vlastnú izbu. Niekto chce dať deťom celý vesmír, iný zmysluplné miesto pre rozvoj predstavivosti.

Krása vecí každodenných

Martina Saksa - 13.10.2016

Čoraz známejším sa stáva človek, ktorý v sebe objavil lásku k veciam každodenným a pritom výnimočným. Maroš Schmidt trpezlivo objavuje, študuje a stráži v našej pamäti predmety osobité prepojením tvaru, funkcie a materiálu. Verí v minulosť i súčasnosť slovenského a československého dizajnu.

Ako sa dom sýti záhradou

Martina Saksa - 12.10.2016

Dom sa desaťročiami a spôsobom života svojich obyvateľov tvaroval, až dozrel do podoby, v ktorej sa uvoľnene otvoril prízemím do záhrady za svojím chrbtom. Tá mu je zázemím, inšpiráciou, nasáva z nej energiu prírody. V dome sa žije za prítomnosti výtvarných diel, nábytku a doplnkov rôznych štýlov a pôvodu. Súlad veciam každodenným a výnimočným určil výtvarník, poetická duša a profesor na Katolíckej univerzite Ján Kudlička.

Mesto sa mení. Rozrastá sa, vnára samo do seba, obnovuje. Krajina mesta je premenlivá, smeruje prirodzene k zastavaniu oveľa hustejšiemu ako je zvykom na vidieku. Nevýrazné a nevyužité časti mestských zón dostávajú novú podobu. Na rozhraní rekreačnej oblasti plážového kúpaliska a obytnej zóny THK vyrastá „Bytový komplex Švermova“.